technika | enkaustika, olej, písky, plátno |
rozměr | 26 x 34,5 cm |
signováno | sign. PD Lin. Procházková |
autor | (1884-1960) |
Zátiší s ovocem - na rubu razítko: Vystaveno v galerii Skupiny VU, 25. listopad 1937
Linka Procházková se narodila 28. ledna 1884 v Nových Dvorech. Studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, a poté přešla na Uměleckoprůmyslovou školu, kde byla jediná žena mezi studenty. Po absolvování školy začala pracovat v Reisnerově ateliéru.
Jako jediná žena se zúčastnila výstavy Osmy v roce 1908, což bylo v té době neobvyklé. V tom samém roce se provdala za malíře Antonína Procházku. Její malířské dílo se vyznačovalo převážně realistickým základem a postupně přecházelo od expresionismu ke klasicismu.
Linka Procházková trpěla nervovou chorobou, která ukončila její malířskou práci koncem 40. let. Zemřela 21. října 1960 v Brně.