#17

Linka Procházková
(1884 – 1960)

Zátiší s ovocem

Procházková Linka
#17

Linka Procházková
(1884 – 1960)

Zátiší s ovocem

pol. 1 - 50
1058 zobrazení
55 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 55 000 Kč
9. 10. 2016 13:30

enkaustika, olej, písky, plátno
26 x 34,5 cm
signováno
sign. PD Lin. Procházková
(1884-1960)

Zátiší s ovocem - na rubu razítko: Vystaveno v galerii Skupiny VU, 25. listopad 1937

Linka Procházková se narodila 28. ledna 1884 v Nových Dvorech. Studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, a poté přešla na Uměleckoprůmyslovou školu, kde byla jediná žena mezi studenty. Po absolvování školy začala pracovat v Reisnerově ateliéru.

Jako jediná žena se zúčastnila výstavy Osmy v roce 1908, což bylo v té době neobvyklé. V tom samém roce se provdala za malíře Antonína Procházku. Její malířské dílo se vyznačovalo převážně realistickým základem a postupně přecházelo od expresionismu ke klasicismu.

Linka Procházková trpěla nervovou chorobou, která ukončila její malířskou práci koncem 40. let. Zemřela 21. října 1960 v Brně.